درخشش بانوان مخترع ایرانی در جشنواره بین المللی اختراعات زنان کره جنوبی

  • خانه / Case Study / درخشش بانوان مخترع…

درخشش بانوان مخترع ایرانی در جشنواره بین المللی اختراعات زنان کره جنوبی

 چهاردهمین دوره جشنواره بین المللی بانوان مخترع و کارآفرین کشور کره جنوبی از تاریخ ۲۴ الی ۲۷ آگوست ۲۰۲۲ برابر با ۲ لغايت ۵ شهریور ماه ۱۴۰۱ در شهر گویانگ سئول و در محل برگزاری نمایشگاه های بین المللی این شهر (KINTEX) برگزار گردید. این عرصه بین المللی همه ساله زیر نظر دولت کره جنوبی، وزارت زنان و خانواده، سازمان مالیکت هاي فکری ملل متحد (WIPO) و تحت حمایت مستقیم فدراسیون بین المللی مخترعان (IFIA) برگزار می گردد که در این دوره بانوان مخترع از ۱۸ کشور جهان از جمله فرانسه، کانادا، هنگ کنگ، لهستان، چین، کویت، عراق، تایلند، تاجیکستان، ازبکستان، زیمباوه، هند، اندونزی، تایلند، امارات و …بیش از ۳۱۸ اختراع و نوآوری را به مدت 4 روز در این عرصه جهانی به معرض نمایش گذاشتند.

در این دوره نيز طبق سنوات گذشته تیم بانوان مخترع و کارآفرین کشورمان در این عرصه جهانی حضور داشته و دستاوردها و اختراعات خود را در معرض نمایش عموم و علاقه مندان این حوزه قرار دادند.

امسال تیم مخترعین جمهوری اسلامی ایران با ارائه اختراعاتي در زمينه هاي مختلف علمي از قبیل مهندسی پزشکی، حمل و نقل، الکترونیک و با ارائه ۸ اختراع در این عرصه بین المللی شرکت نموده كه اختراعات ارائه شده تيم كشورمان پس از بررسي و ارزيابي توسط هيئت داوران اين جشنواره در مراسم اختتاميه و اهداء جوايز ۳ مدال طلا و ۱ مدال نقره و جایزه رده دوم این جشنواره را کسب نمودند.  

همچنین در حاشيه برگزاري اين جشنواره، نشست یک روزه تخصصی با محوريت هم انديشي در خصوص كارآفريني و ايجاد مشاغل مرتبط با نوآوري توسط زنان برگزار گردید.

بازدید بیش از هفت هزار نفر در مدت 4 روز از این جشنواره نشانگر اهمیت این عرصه بین المللی در حوزه اختراعات و نوآوری توسط بانوان می باشد.