درخشش بانوان مخترع ایرانی در جشنواره بین المللی اختراعات زنان کره جنوبی ۲۰۲۳

  • خانه / Case Study / درخشش بانوان مخترع…

درخشش بانوان مخترع ایرانی در جشنواره بین المللی اختراعات زنان کره جنوبی ۲۰۲۳

جشنواره بین المللی بانوان مخترع و نوآور کره جنوبی

شانزدهمین دوره جشنواره بین المللی بانوان مخترع و کارآفرین کره جنوبی از تاریخ 20 الی 23 جولای برابر با 29 الی 31 تیرماه 1402 در مرکز نمایشگاه های بین المللی شهر گویانگ برگزار گردید.
این رویداد توسط انجمن زنان مخترع کشور کره جنوبی KWIA و با حمایت وزارت بازرگانی، وزارت صنعت و انرژی، وزارت حمایت از کسب و کارهای کوچک و متوسط، شهرداری سئول، انجمن وکلای مالکیت فکری کره ، سازمان مالکیت فکری ملل متحد WIPO، فدراسیون بین المللی مخترعین IFIA، اتاق بازرگانی و صنایع کره جنوبی، سازمان استراتژی های مالکیت فکری کره جنوبی برگزار گردید.
این جشنواره با حضور 375 مخترع از 19 کشور دنیا اعم از لهستان، ایران، تایلند، تاجیکستان، اندونزی، یمن، عمان، عربستان سعودی، ازبکستان، سریلانکا و … برگزار شد و تیم مخترعین ایران با 11 اختراع در زمینه های مختلف علمی از قبیل الکترونیک، تغذیه کودکان، مهندسی پزشکی، محیط زیست، دندان پزشکی، بیونیک در این عرصه بین المللی حضور داشتند و و دستاوردها و اختراعات خودشون رو به معرض نمایش قرار دادند و در انتها پس از ارزیابی توسط هیئت داوران بین المللی این جشنواره موفق به کسب 4 مدال طلا و 7 مدال نقره در مراسم اختتامیه این جشنواره شدند.
تیم بانوان مخترع و نوآور کشورمان نیز با ارائه ۱۱ اختراع و نوآوری در این دوره از جشنواره حضوری چشمگیر داشته و موفق به کسب جوایز ویژه این رویداد شدند.
شایان ذکر است در حاشیه برگزاری شانزدهمین جشنواره بین المللی بانوان مخترع و کارآفرین کره جنوبی، نشست یه روزه تخصصی با محوریت هم اندیشی در خصوص روند بازار صنعت جهانی و اهمیت مالکیت فکری ، سیاست های پشتیبانی سازمان مالیکت فکری ملل متحد از روند های جهانی، راه های اصلی ورود به بازارهای جهانی و همچنین داستان بانوان موفق در حضوره مالکیت فکری در جهان به شرکت کنندگان ارایه گردید.
در انتها لازم به ذکر است رسالت اصلی این جشنواره ترویج و به رسمیت شناختن بیش از پیش مشارکت های چشمگیر بانوان مخترع در سراسر جهان می باشد و سیاست گزاران و حامیان این جشنواره بر این باور هستند که توانمند سازی و الهام بخش بودن زنان در زمینه اختراع، پرورش فرهنگ نوآوری و همکاری در مقیاس بین المللی باید در اولویت جوامع قرار گیرد.
جهت بازدید از گالری تصاویر این رویداد ” کلیک کنید”
روابط عمومی دفتر نمایندگی فدراسیون جهانی مخترعین در ج.ا.ایران