• خانه / Case Study / نظارت بر کرونا…

نظارت بر کرونا و تشخیص زودهنگام با دستگاهی به اندازه یک سکه

یک گجت پوشیدنی به اندازه یک سکه، برای نظارت بر کووید-19 رونمایی شده است که به طور مداوم بدن را از نظر علائم و نشانه های این بیماری برای تشخیص زودرس آن نظارت می‌کند.

یک اختراع جدید برای نظارت بر بیماری کووید-19 به نمایشگاه CES امسال آمده است که نامزد دریافت جایزه بهترین نوآوری نیز شده است.

این دستگاه یک گجت پوشیدنی یک‌بار مصرف پزشکی به اندازه یک سکه است که “BioButton” نامیده می‌شود و توسط شرکت “BioIntelliSense” ساخته شده است.

دستگاه “BioButton” با اندازه‌گیری مداوم دمای بدن، ضربان قلب و تعداد تنفس در حالت استراحت کار می‌کند و همزمان تغییرات را تجزیه و تحلیل می‌کند و می تواند علائم و نشانه‌های ابتلا به بیماری کووید-19 را نشان دهد.

“جیمز مالت” مدیرعامل شرکت “BioIntelliSense” در بیانیه‌ای گفت: ما بسیار افتخار می‌کنیم که برای دریافت جایزه برترین نوآوری CES 2021 نامزد شده‌ایم. عرضه دستگاه ما راه حل مهمی برای غربالگری علائم و نظارت بر نتیجه واکسیناسیون کووید-19 در تحقق چالش رو به رشد بازگشت ایمن به محل کار و مدرسه، رفتن به مسافرت و شرکت در کنفرانس‌ها و انجام فعالیت‌های سرگرمی دسته جمعی است.

وی افزود: دستگاه “BioButton” جدیدترین نمونه از حسگرهای زیستی برای بهداشت عمومی و برنامه‌های بالینی است که شامل بیماری‌های عفونی، ارتوپدی، آنکولوژی و مراقبت های قلبی است.

این دستگاه از سازمان غذا و داروی آمریکا(FDA) تاییدیه گرفته است و از حریم خصوصی کاربران محافظت می‌کند.

شرکت “BioIntelliSense” همچنین محصولی مشابه به نام “BioSticker” را به این نمایشگاه آورده است که دستگاهی یک‌بار مصرف است که با استفاده از دستورالعمل‌های غربالگری سلامت روزانه براساس راهنمای مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا عمل می‌کند.

دستگاه “BioSticker” روی سمت چپ سینه چسبانده می‌شود که در حقیقت آن را نوعی وسیله تعریف کرده‌اند که به راحتی به بدن می‌چسبد و کاربر به آن عادت می کند و حتی فراموش می‌کند که این دستگاه به وی چسبیده است. این دستگاه همچنین ویژگی تشخیص سقوط را ارائه می‌دهد.

دستگاه “BioSticker” تصویری دقیق از روند و وضعیت سلامتی کاربر ارائه می‌دهد که استفاده از آن در مقایسه با فناوری‌های مشابه نیز بسیار ارزان‌تر تمام می‌شود.

دستگاه‌های “BioButton” و “BioSticker” هر دو با در نظر داشتن بحران دوران کرونا ساخته شده‌اند و هدف آنها کمک به بازگشت امن به کار و مدرسه در دوران شیوع این بیماری است.

 

منبع: ایسنا