نمایشگاه بین المللی اختراعات کشور آلمان با حضور مخترعان ایرانی (iENA 2023)

  • خانه / Case Study / حضور مخترعان کشورمان…

حضور مخترعان کشورمان در هفتاد و پنجمین دوره نمایشگاه بین المللی اختراعات آلمان

هفتاد و پنجمین دوره نمایشگاه بین المللی اختراعات نورمبرگ آلمان با حضور درخشان مخترعان ایرانی

هفتاد و پنجمین دوره نمایشگاه بین المللی اختراعات کشور آلمان (iENA 2023) با حضور بیش از 500 مخترع از 30 کشور جهان از جمله چین، اتریش، لهستان، کرواسی، کره جنوبی، آنگولا، عراق و… در شهر نورمبرگ و در مرکز نمایشگاهی این شهر برگزار گردید.
این رویداد بین المللی از تاریخ 28 الی 30 اکتبر 2023 میلادی برابر با 6 لغایت 8 آبان  ماه 1402 با حمایت فدراسیون جهانی مخترعان (IFIA)، کنگره نوآوری کشور آلمان، دفتر ثبت اختراعات کشور آلمان توسط عضو دائم فدراسیون جهانی مخترعان در کشور آلمان AFAG برگزار گردید.

در این دوره از این عرصه جهانی بیش از 500 مخترع از 30 کشور جهان حضور یافته و به مدت 4 روز اختراعات و نوآوری های خود را به نمایش عموم گذاشته و به رقابت پرداختند. آمار بازدیدکنندگان از این رویداد معتبر با توجه با اتمام محدویت های کرونا در کشور آلمان به میزان 60000 نفر رسید.

مخترعان کشور جمهوری اسلامی ایران نیز با ارائه ۱۰ اختراع و نوآوری در این عرصه بین الللمی حضوری چشمگیر داشتند.
اختراعات پژوهشگران ایرانی در زمینه های مختلف پزشکی، عمران، مهندسی مواد، هوش مصنوعی، مکانیک و صنایع غذایی بوده که مورد توجه بسیار زیاد داوران، مراجعین و بازدیدکنندگان قرار گرفت.

همچنین در حاشیه این رویداد سمینار تمرکز بر قدرت نوآوری توسط مرجع برگزار کننده در تاریخ 30 اکتبر برای علاقمندان برگزار شد. در این سمینار مخترعان و نوآوران می‌توانستند از دیدگاه‌های حرفه‌ای سخنرانان سمینار برای پیشرفت فردی و اختراعات خود بهره‌برداری کنند. این برنامه تمرکز خود را بر روی ارائه اطلاعات برای مخترعان و افراد خلاق معطوف کرد. موضوعات مورد بررسی شامل طراحی وب‌سایت‌های حقوقی امن و موضوع مهم تأمین مالی اختراعات بود. 

شایان ذکر است این رویداد مهم، همه ساله در شهر نورمبرگ کشور آلمان برگزار می گردد و بعنوان یکی از قدیمیترین و مهمترین عرصه های بین المللی در زمینه ی نوآوری و اختراعات همه ساله پذیرای طرح های بسیاری از کشورهای مختلف جهان می باشد و دفتر فدراسیون مخترعین در جمهوری اسلامی ایران، تنها نماینده رسمی این رویداد مهم بین المللی در کشور می باشد.

جهت مشاهده گالری تصاویر این رویداد بر روی “گالری تصاویر” کلیک کنید.