گزارش سومین دوره مسابقات بین المللی اختراعات و نوآوری ها ویژه اعضای فدراسیون جهانی مخترعان

  • خانه / Case Study / گزارش سومین دوره…

گزارش سومین دوره مسابقات آنلاین اعضاء آی ان وی فدراسیون جهانی

اعلام نتایج سومین دوره مسابقات آنلاین بین المللی اختراعات و نوآوری ها ویژه اعضاء فدراسیون جهانی

به استحضارمی رساند ، سومین دوره مسابقات بین المللی مخترعان و مبتکران ، ویژه اعضای INV ، در تاریخ 20 لغایت 22 آگوست 2023 برابر با 29 لغایت 31 مرداد ماه 1402 به صورت مجازی و آنلاین برگزار گردید.
همان طور که مستحضرید فدراسیون جهانی مخترعان یکی از سازمانهای پیشرو در حوزه اختراع و نوآوری درجهان می باشد که یکی از مهمترین اهداف اصلی فدراسیون بستر سازی و قدردانی از جامعه مخترعان و نوآوان بوده است. برهمین اساس فدراسیون پس از دریافت مصوبات لازم با اعمال تمهیدات ویژه فرصت عضویت در بخش INV را برای مخترعان سراسر جهان فراهم نموده است. در این راستا مخترعان ایرانی حائز شرایط عضویت در این بخش نیز مانند سایر مخترعان از سراسر جهان در ابتدا موفق به دریافت گواهی عضویت گردیده و همچنین حضوری پررنگ در این عرصه داشته اند.
در سومین دوره این مسابقات، 830 اختراع از 36 کشور جهان در این رویداد ثبت نام کردند. کشورهایی مانند کانادا، استرالیا، اندونزی، مراکش، ایران، قطر، بحرین، لبنان، لهستان، روسیه، هنگ کنگ، برزیل، مالزی، امارات متحده عربی، چین و ….. در این عرصه حضور داشتند.
مخترعان برگزیده طبق قوانین جشنواره اقدام به تکمیل فرم ثبت نام و ارسال فیلمی کوتاه و کاربردی از نوآوری و اختراع خود نموده و سپس اعضای هیئت داوران فدراسیون در طی مدت ۳ روز به ارزیابی و بررسی طرحهای ارسالی پرداختند.
معیارهای اعضای هیئت داوران در نظر گرفتن جنبه های مختلف و مهم هر اختراع و نوآوری نظیر بررسی میزان تقاضای عمومی، اقتصادی و به مقرون به صرفه بودن، دوست دار محیط زیست بودن و غیره بود.
همچنین لازم به ذکر است که همه اختراعات و نوآوری ها در 13 کلاس مختلف از جمله علوم کامپیوتر، ماشین آلات، مهندسی عمران، حفاظت از محیط زیست، کشاورزی و غیره دسته بندی شده است.
باعث افتخار است که اعلام نماییم مخترعان و نوآران کشورمان توانستند نتایج موفقیت آمیزی را در این عرصه مهم کسب نمایند.
در پایان ضمن عرض تبریک به تمامی برگزیده گان این رویداد، به اطلاع می رساند در صورت تمایل به دریافت نسخه فیزیکی گواهینامه مراتب را جهت صدور و ارسال پستی گواهی از کشور سوئیس به نمایندگان این دفتر اعلام نمایند.
لازم به ذکر است تمامی مراحل ثبت نام و داوری و در نهایت اعلام نتایج به برگزیدگان از طریق فدراسیون جهانی مخترعان در کشور سوییس صورت پذیرفته است.