• خانه / Case Study / محققان چینی توانستند…

محققان چینی توانستند قرص‌ها را به ربات تبدیل کنند

محققان چینی با استفاده از پلی وینیل الکل، گلوتن و ذرات آهن یک اسپری مغناطیسی توسعه داده‌اند که قرص‌ها را به ربات‌های متحرک تبدیل می‌کند.

دانشمندان دانشگاه سیتی در هنگ کنگ یک اسپری به نام “اسپری ام” تولید کرده اند که با چسبیدن روی جسم مورد نظر اجازه حرکت یا راه رفتن آن را با استفاده از یک میدان مغناطیسی می دهد، همچنین محققان پیش‌بینی می‌کنند که فناوری آن‌ها می‌تواند برای قرص‌هایی که پزشکان قصد دارند آن‌ها را به یک قسمت خاصی از بدن منتقل کنند مورد استفاده قرار گیرد.

شن یاجینگ، رهبر این مطالعه گفت: ایده ما این است که با قرار دادن لایه مغناطیسی مذکور بتوانیم هر قرصی را به یک ربات تبدیل کرده و حرکت آن‌ها را کنترل کنیم. تمام مواد اولیه اسپری ام (M-spray) زیست سازگار هستند و پوشش رویی آن نیز در صورت از بین رفتن می‌تواند توسط بدن انسان جذب یا دفع شود.

در آزمایش این مطالعه محققان کپسول‌هایی را با اسپری مذکور پوشانده و آن‌ها را به بدن خرگوش‌های بیهوش وارد کرده اند. با استفاده از فناوری تصویربرداری رادیولوژی، قرص‌ها هنگامی که درون بدن خرگوش بوده اند ردیابی شده اند و محققان شاهد حل شدن پوشش و رسیدن کپسول به محل مورد نظر بوده اند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران