• خانه / Case Study / خودرویی که با…

خودرویی که با نیروی آهنرباها حرکت می‌کند

یک مکانیک توانسته است با ابداع سازه‌ای قابل نصب در جلوی یک خودروی بنزینی و با استفاده از چند آهنربای قوی کاری کند که خودرو بدون نیاز به مصرف بنزین، حرکت کند.

همه ما می‌دانیم که یک سوخت باید باشد که خودروها با آن کار کنند (به شرطی که برقی نباشند) و آن بنزین است. اما آیا می‌شود یک خودروی بنزینی را بدون یک قطره بنزین راه انداخت؟

یک مکانیک فعال در یوتیوب، به سراغ چنین چالشی رفته و تصمیم گرفته این ایده را عملی کند. وی تصمیم گرفت با استفاده از آهنرباها وارد این چالش شود.

وی در توضیحات خود گفت: یکی از مخاطبانم الگوی آن را ارائه داد و به ما جرأت داد که آن را به واقعیت تبدیل کنیم.

وی با ساخت یک سازه فلزی و استفاده از چندین آهنربای قدرتمند در جلوی یک خودروی قدیمی موفق به تحقق ایده خود شد تا با نزدیک کردن آهنرباها به یکدیگر توسط اهرمی که از داخل خودرو قابل کنترل است، نیروی رانش تولید کند و خودرو را به حرکت درآورد.

اولین قدم او بررسی این بود که آیا خودرو پس از اعمال این الگو تولید نیروی رانش می‌کند یا خیر. سپس این مکانیک برای آزمایش این خودروی بدون بنزین سوار آن شد و در کمال تعجب دید که خودرو نه تنها حرکت می‌کند، بلکه کم کم سرعت هم می‌گیرد.

این خودرو در حالی به جلو حرکت می‌کرد که اصلاً بنزینی در آن وجود نداشت. با این اختراع عالی، باید تعجب کرد که چرا هنوز شرکت‌های خودروسازی به آن نپرداخته‌اند و آن را تجاری نکرده اند تا بتوانیم از این روش نیز برای رسیدن به خودروهای پاک بهره ببریم.

 

منبع: ایسنا