• خانه / Case Study / ماسک ویژه‌ای که…

ماسک ویژه‌ای که مشکل گرمای هوا را حل می‌کند

یک غول فناوری به منظور تسهیل فعالیت‌ کادر درمان اقدام به ساخت ماسکی کرده است که مجهز به فن بوده و قابلیت شارژ دارد.
استفاده از ماسک به عنوان یکی از مهم‌ترین راه‌های محافظت از خود در برابر ویروس کرونا در شیوه‌نامه‌های بهداشتی سازمان جهانی بهداشت معرفی شده است. تاکید WHO بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی از این جهت است که هنوز با وجود تلاش‌های شبانه‌روزی دانشمندان در سراسر دنیا برای دستیابی به واکسن ضد کرونا همچنان نتیجه اطمینان بخشی در این زمینه حاصل نشده است.

و اما ماسک‌ها گرچه در کنار شستشوی مرتب دست‌ها به عنوان بهترین راهکار پیشگیری از گسترش ویروس کرونا در جامعه شناخته شده‌اند، اما استفاده طولانی مدت از آن‌ها بسیار سخت و طاقت فرساست به ویژه در فصل گرما که با افزایش روزبه روز دمای هوا، ماسک روی صورت بسیار آزاردهنده می‌شود، به خصوص برای کادر درمان که در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا هستند و مجبورند برای محافظت خود از چند ماسک به طور همزمان استفاده کنند؛ از این رو یک شرکت معروف فناوری به منظور تسهیل فعالیت کادر درمان، اقدام به ساخت نوعی از ماسک کرده است که علاوه بر فیلتر هوا، مجهز به یک نوع فن است که هنگام استفاده از شدت گرمای درون ماسک می‌کاهد.

این ماسک ویژه قابلیت شارژ داشته و تا ۸ ساعت قابل استفاده است، هنوز هیچ جزئیاتی درباره کارآیی آن در برابر ویروس کرونا و یا میزان اثربخشی آن در فیلتر ذرات معلق آلوده از سوی شرکت مذکور منتشر نشده است. این شرکت منتظر است تا مجوز‌های لازم را دریافت کند و به گفته مدیران آن تا این مرحله قرار نیست چیزی درباره جزئیات این ساخته خود فاش کند.
یکی از مدیران این شرکت فناوری معروف در این باره گفت: زمانی که مصرف کنندگان به دنبال راه‌هایی برای ایمن‌تر و راحت‌تر زندگی هستند، مهم است که ما بتوانیم راه‌حل‌هایی ارائه دهیم که ارزش افزوده‌ای نسبت به موارد قبلی داشته باشد. برای ساخت این ماسک از تجزیه و تحلیل شکل چهره استفاده شده تا اطمینان حاصل کنیم که متناسب با چهره کاربر است؛ این امر به منظور به حداقل رساندن نشت هوا در اطراف بینی و چانه که می‌تواند منجر به آلودگی یا احتمالاً شیوع قطرات آلوده در هوا شود، لازم است.

استفاده از نور UV-LED بخش مهمی از طراحی این ماسک است، زیرا ویروس‌هایی مانند کرونا در مدت زمان مختلف می‌توانند روی سطوح باقی بمانند به همین دلیل شستشو یا تعویض منظم ماسک‌های صورت بسیار مهم است که این اشعه وظیفه پاکسازی آن را بر عهده دارد.علاوه بر این، بخش قابل توجهی از میکروب‌ها هنگام شارژ از بین می‌روند.
گفتنی است تمام قطعات این ماسک قابل تعویض و بازیافت بوده و یک راه حل موثر برای مسئله محیط زیست است. این غول فناوری کره‌ای قرار است هفته آینده در نمایشگاه تجاری فناوری IFA در برلین از این ماسک رونمایی کند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران