• خانه / Case Study / سیستم عامل گوگل…

سیستم عامل گوگل سلامت کاربر را به دقت ردگیری می‌کند

اجرای یک پژوهش توسط گوگل نشان می‌دهد این شرکت به دنبال افزودن قابلیت‌های تازه ای برای کنترل وضعیت سلامت و بهداشت به سیستم عامل «ویر او اس» خود است.

سیستم عامل «ویر او اس» گوگل در حال حاضر نیز دارای قابلیت‌های متنوعی برای ارتقای بهداشت و سلامت است. گوگل با خرید شرکت فیت بیت بر این قابلیت‌ها افزوده و قصد دارد باز هم آنها را بیشتر کند.

منابع نزدیک به گوگل می‌گویند این شرکت یک بررسی و پژوهش جدید را با هدف پی بردن به نظر کاربران در مورد خدمات بهداشت و سلامت «ویر او اس» به اجرا گذاشته و از همین رو می‌توان پیش بینی کرد که خدمات سیستم عامل مذکور در این زمینه باز هم بیشتر شود.

بر اساس داده‌های این پژوهش می‌توان حدس زد که گوگل به دنبال افزودن امکاناتی همچون بررسی خودکار میزان فعالیت کاری و ورزشی، هشدار در مورد نامنظم شدن ضربان قلب، ارائه خدمات بهداشت باروری و ردگیری دقیق‌تر وضعیت خواب و استراحت و شناسایی مشکلاتی همچون آپنه است.

همچنین ممکن است گوگل «ویر او اس» را با برخی تجهیزات ژیمناستیک و ابزار پزشکی سازگار و همگام کند، قابلیت کنترل کیفیت هوای درون منزل را ایجاد کند و بررسی سطح اکسیژن خون را از طریق این سیستم عامل تسهیل کند. البته گوگل به طور رسمی اعلام نکرده آیا این امکانات را به «ویر او اس» می‌افزاید یا خیر.

 

منبع: خبرگزاری مهر