• خانه / Case Study / ربات بندانگشتی هر…

ربات بندانگشتی هر چیزی را هوشمند می‌کند

این روزها تولید محصولات هوشمند پدیده شگفت انگیزی نیست، اما تولید ابزاری که بتواند محصولات عادی و غیرهوشمند را باهوش کند، تحولی عمده محسوب می‌شود.

به تازگی یک ربات بندانگشتی به نام فینگر بات تولید شده که همان طور که از نام آن مشخص است، می‌تواند به هر ابزاری متصل شده و آن را هوشمند کند.

این ربات قابلیت روشن و خاموش کردن از راه دور و نیز افزودن برخی امکانات کنترلی را با خود به همراه می‌آورد. فینگربات که توسط شرکت استرالیایی اداپراکس تولید شده، یک جعبه کوچک است که می‌توان آن را به وسایل الکترونیک مختلف چسباند. البته فینگربات باید در کنار دکمه روشن و خاموش وسایل مختلف قرار بگیرد و به آنها متصل شود.

با این کار دیگر برای روشن و خاموش کردن دستگاه‌های برقی نیاز به حرکت به سمت آنها و استفاده از دکمه روشن و خاموش نیست و این کار از راه دور انجام می‌شود.

همراه با این ربات یک اپلیکیشن تلفن همراه نیز عرضه شده که نه تنها فعال کردن آن را ممکن می‌کند، بلکه دریافت دستورات صوتی را از طریق آن ممکن می‌کند. فینگربات فعلاً با دستیار صوتی سیری سازگاری دارد.

این دستگاه از طریق فناوری بلوتوث کار می‌کند و لذا حداکثر برد آن به ۵۰ متر می‌رسد. برای افزایش برد فینگربات باید آن را به اینترنت متصل کنید. فینگر بات با دستیارهای صوتی اسیستنت گوگل و الکسا هم سازگار می‌شود. می‌توان این ربات را به گونه‌ای برنامه ریزی کرد که یک دستگاه گرمایشی را زمانی که دما به میزان مشخصی کاهش یابد روشن کند. ربات یادشده مجهز به باتری است که تا شش ماه بدون نیاز به شارژ کار می‌کند.

 

منبع: خبرگزاری مهر