درخواست کمک از ماهواره ها با یک دستگاه کوچک جیبی

  • خانه / Case Study / درخواست کمک از…

درخواست کمک از ماهواره ها با یک دستگاه کوچک جیبی

به تازگی یک وسیله کوچک جیبی در ابعاد چراغ قوه تولید شده که می توان از آن برای ارسال درخواست کمک ماهواره ای استفاده کرد. ماجراجویانی که به نقاط دورافتاده می روند، گاهی دچار سوانحی خطرناک می شوند و اختراع وسیله ای به اندازه یک چراغ قوه می تواند به نجات آنها کمک کند.

این وسیله منحصر به فرد که توسط شرکت انگلیسی Infinite Media Dynamics تولید شده، بدون نیاز به گوشی یا هر وسیله جانبی دیگر کار می کند و برای ارسال پیام کمک به ماهواره های مختلف از هر نقطه کره زمین و بدون هرگونه محدودیت قابل استفاده است. بنابراین افرادی که در نقطه ای دورافتاده زخمی شده یا به هر شکل به دردسر می افتند، می توانند با فشردن تنها یک دکمه آن را فعال کنند. با این کار سیگنالی خاص برای شبکه ماهواره ای امداد و نجات سراسر جهان ارسال می شود.

با توجه به اینکه هزینه فعالیت این شبکه توسط دولت های مختلف جهان تامین می شود، استفاده از وسیله یادشده بدین منظور رایگان است.

بعد از ارسال سیگنال، موقعیت جغرافیایی فرد و اطلاعات شخصی وی به طور خودکار به مرکز اداره این شبکه ماهواره ای ارسال می شود و کارکنان آن با بررسی وضعیت جغرافیایی فرد با نزدیک ترین گروه امداد و نجات محلی تماس می گیرند.

بعد از اتمام این رویه سیگنال ماهواره ای دیگری برای این دستگاه که هیرو نام دارد ارسال می شود و چراغ ال ای دی آن به رنگ آبی درمی آید که نشان دهنده اعزام نیروی کمکی است.

این ابزار همراه با یک اپلیکیشن تلفن همراه عرضه می شود که تا فاصله صدمتری هیرو قابل استفاده است. این وسیله ۶۵ گرمی ضدآب و ضدضربه است و در دمای منفی ۵۵ تا مثبت ۷۰ درجه قابل استفاده است.

 

منبع: خبرگزاری مهر