• خانه / Case Study / تلاش خودروسازان برای…

تلاش خودروسازان برای شارژ بیسیم خودروهای برقی

شرکت‌های فعال در حوزه خودروسازی قصد دارند پدهای مخصوصی را برای شارژ بی‌سیم خودروهای الکتریکی خود ارائه دهند.

سازندگان خودرو قصد دارند در سال جاری، انواعی از پدهای بی‌سیم برای شارژ خودروهای الکتریکی ارائه دهند که براساس یک استاندارد جهانی ساخته شده‌اند.

روش کار این شارژرها، مانند شارژهای بی‌سیم تلفن همراه است. کاربر باید وسیله نقلیه را روی پد پارک کند تا فرآیند شارژ آغاز شود.

هدف از ابداع این پد شارژ، ارائه روش ساده‌تری برای شارژ وسایل نقلیه الکتریکی و استاندارد شدن نقاط شارژ بی‌سیم هم در فضای عمومی و هم در خانه است.

“انجمن مهندسان خودرو”(SAE International) برای تحقق بخشیدن به این برنامه، استانداردی را تنظیم کرده‌اند که در مراحل ابتدایی توسعه خود به سر می‌برد.

شرکت خودروسازی “ب‌ام‌و”(BMW) در حال حاضر از یک پد شارژ بی‌سیم رونمایی کرده که کاربران می‌توانند آن را کف پارکینگ خود نصب کنند. پد شارژ پس از روشن شدن خودرو، فرآیند شارژ را به صورت خودکار آغاز می‌کند.

هنوز هیچ تضمینی وجود ندارد که پدهای بی‌سیم شارژ، همه جا وجود داشته باشند و در مقیاس بزرگ در دسترس قرار بگیرند. برای آغاز این کار در سطح گسترده، ابتدا باید شهرداری‌ها در مورد هزینه‌های نصب پدهای شارژ در مکان‌های عمومی و ارزش سرمایه‌گذاری روی آنها قانع شوند.

 

منبع: ایسنا