• خانه / Case Study / تبدیل دوچرخه معمولی…

تبدیل دوچرخه معمولی به دوچرخه برقی تنها با یک دستگاه ساده

در حالی که وسایل زیادی وجود دارند که دوچرخه‌ی شما را تبدیل به ای‌بایک(دورچرخه الکتریکی) کنند، بسیاری از آن‌ها شامل بخش‌های زیادی هستند که باید روی دوچرخه وصل شوند. کلیپ(Clip) این کار را ساده‌تر می‌کند. این وسیله‌ متشکل از یک دستگاه محرک برای چرخ جلو و یک ریموت بی‌سیم است.

این دستگاه که توسط گروهی از کارآفرینان در بروکلین ساخته شده نتیجه‌ی یک سرمایه‌گذاری جمعی موفق است و اکنون وارد مرحله‌ی تولید شده و قرار است در بهار امسال توزیع شود.

در مرکز این دستگاه یک ماژول آلومینیومی وجود دارد که به دوشاخه یک دوچرخه‌ی جاده و یا هیبریدی متصل می‌شود. این دستگاه مناسب دوچرخه‌هایی است که قطر چرخ جلو آن‌ها ۲۶ تا ۲۸ اینچ (۶۶ تا ۷۱ سانتی‌متر) باشد.

این ماژول یک باتری لیتیومی ۳۶V/۱۴۴-Wh دارد که یک غلتک لاستیکی موتوردار را تغذیه می‌کند. این غلتک در جلوی چرخ جلو قرار می‌گیرد و با حرکت خود چرخ را به حرکت در می‌آورد و دوچرخه را به سرعت ۱۵ مایل در ساعت(۲۴ کیلومتر در ساعت) می‌رساند.

وزن کل این محصول ۷ پوند(۳ کیلوگرم) است و بی‌شباهت به دستگاه محور عقب Rubbee نیست اما با اختصاص یافتن کلیپ به چرخ جلو می‌توان آن را به راحتی وصل و جدا کرد تا کاربران بتوانند به راحتی از آن بر روی دوچرخه‌های اشتراکی نیز استفاده کنند.

دوچرخه سواران می‌توانند این دستگاه را به وسیله‌ی یک ریموت نصب شده روی فرمان که با بلوتوث کار می کند فعال کنند. لازم به ذکر است که کلیپ به طور خودکار برای افزایش قدرت پدال زدن فرد فعال نمی‌شود. طبق گفته سازندگان یک بار شارژ دستگاه به مدت ۴۰ دقیقه برای طی کردن مسافت ۱۰ تا ۱۵ مایلی (۱۶ تا ۲۴ کیلومتر) کافی است.

“کلیپ” اکنون قابل پیش خرید به قیمت ۳۹۹ دلار است اما فعلا فقط در ایالات متحده می‌توان آن را تهیه کرد.

 

منبع: ایسنا