• خانه / Case Study / تامین الکتریسیته از…

تامین الکتریسیته از امواج اقیانوس

دانشمندان و شرکت‌های بسیاری سعی دارند برای دستیابی به انرژی پاک، انرژی حاصل از امواج اقیانوس را به الکتریسیته تبدیل کنند.

دانشمندان سراسر جهان سعی دارند ابزارهای بی‌نقصی ارائه دهند که می‌توانند از امواج اقیانوس، الکتریسیته تولید کنند. آزمایش‌های بسیاری در این رابطه در حال انجام گرفتن هستند.

شرکت موسوم به “Ocean Wave Technology” از سال ۲۰۱۹ تاکنون، یک ژنراتور بزرگ را به کار گرفته است تا به تامین انرژی از امواج اقیانوس بپردازد.

چندین شرکت و گروه‌هایی از دانشمندان تلاش کرده‌اند تا رویای استفاده از انرژی موج را تحقق ببخشند اما پروژه‌های آنها با کمبود بودجه رو به رو شد. در هر حال، بسیاری از شرکت‌ها با کسب بودجه، آزمایش ابزارهای خود را از سر گرفتند.

“کریستوفر ریج‌ول”(Christopher Ridgewell)، مدیرعامل شرکت فنلاندی “AW-Energy” گفت: ما در دره مرگ قرار داریم و در حال حاضر تلاش می‌کنیم تا از آن خارج شویم.

شرکت AW-Energy امیدوار است که به شرکت‌های دیگر ملحق شود تا با همکاری یکدیگر بتوانند اجرای ژنراتورهای انرژی موجی را تا سال ۲۰۲۴ آغاز کنند.

این پروژه، نشانه امیدوارکننده‌ای برای تامین انرژی پاک در آینده است اما با چالش‌هایی نیز رو به رو خواهد شد.‌

“پاتریک مولر”(Patrik Möller)، مدیرعامل شرکت “CorPower” گفت: مهار انرژی موج و تبدیل آن به الکتریسیته در حجم بالا، با چالش‌های بسیاری رو به رو خواهد شد.

 

منبع: ایسنا