• خانه / Case Study / ایمنی خانه‌های هوشمند…

ایمنی خانه‌های هوشمند با ورود دو مرحله‌ای

“آرلو”(Arlo) نام دزدگیر جدیدی است که مانند همکارانش “نست” و “رینگ” برای افزایش ایمنی خانه و وسایل هوشمند درون آن ساخته شده است و از افراد برای استفاده از دستگاه‌ها دو بار تایید می‌گیرد.

“آرلو” پیرو “نست”(Nest) و “رینگ”(Ring) و به دنبال فراهم کردن امنیت بیشتر برای دستگاه‌های خانه هوشمند است.

این شرکت به مشتریانش اعلام کرده است که تا پایان سال ۲۰۲۰ نیاز به تأیید هویت دو مرحله‌ای خواهند داشت. همانطور که در راهنمای پشتیبانی توضیح داده شده است، هر زمان وارد سیستم شوید، باید به یک پیام متنی پاسخ دهید و کدهای امنیتی به عنوان گزینه پشتیبان گیری خودکار به صورت ایمیل در دسترس خواهند بود.

از میان سه شرکت امنیتی خانه هوشمند، امروز تنها “رینگ” است که این امکان را برای مشتریان فراهم کرده است و “نست” نیز قرار است در سه ماهه دوم سال جاری میلادی وارد عمل شود.

با این وجود باز هم حرکت “آرلو” شروع مهمی است، چرا که این نگرانی در حال افزایش است که متجاوزان بتوانند از دوربین‌های امنیتی و سایر دستگاه‌های متصل برای جاسوسی و آزار صاحبان خانه استفاده کنند.

البته ورود دو مرحله‌ای به سیستم، امنیت را کاملا تضمین نمی‌کند و نمی‌توان گفت که دستگاه و خانه شما ایمن باقی می‌ماند، اما سطح پایه امنیتی آن را بالا می‌برد و از حمله مهاجمان و متجاوزان به مهم‌ترین دستگاه‌های شما جلوگیری می‌کند.

 

منبع: ایسنا