برگزاری نمایشگاه بین المللی اختراعات کشور آلمان با حضور مخترعان ایرانی iENA 2022

  • خانه / Case Study / حضور مخترعان کشورمان…

حضور مخترعان کشورمان در هفتاد و سومین دوره نمایشگاه بین المللی اختراعات آلمان

هفتاد و سومن دوره نمایشگاه بین المللی اختراعات نورمبرگ آلمان با حضور درخشان مخترعان ایرانی
“هفتاد و سومن دوره نمایشگاه بین المللی اختراعات کشور آلمان (iENA 2022) با حضور  ۵۳۰ مخترع و نوآور از ۲۶ کشور جهان از جمله اتریش، لهستان، کرواسی، چین، کره جنوبی، آنگولا، عراق و… در شهر نورمبرگ و در مرکز نمایشگاهی این شهر برگزار گردید”
این رویداد بین المللی از تاریخ ۲۷ الی ۳۰ اکتبر  ۲۰۲۲ میلادی برابر با ۵ لغایت ۸ آبان ماه ۱۴۰۱ با حمایت فدراسیون جهانی مخترعان (IFIA)، کنگره نوآوری کشور آلمان، دفتر ثبت  اختراعات کشور آلمان و توسط عضو دائم فدراسیون جهانی مخترعان AFAG برگزار گردید.
در این دوره از این عرصه جهانی بیش از ۵۳۰ اختراع و نوآوری از ۲۶ کشور جهان حضور یافته و به مدت 4 روز اختراعات و نوآوری های خود را به نمایش عموم گذاشته و به رقابت پرداختند. آمار بازدیدکنندگان از این رویداد معتبر با توجه با اتمام محدویت های کرونا در کشور آلمان به میزان ۵۰۰۰۰ نفر رسید.
مخترعان کشور جمهوری اسلامی ایران نیز با ارائه ۱۰ اختراع و نوآوری در این عرصه بین الللمی حضوری چشمگیر داشتند.
اختراعات پژوهشگران ایرانی در زمینه های مختلف پزشکی، عمران، مهندسی مواد، هوش مصنوعی، مکانیک و صنایع غذایی بوده که با توجه بسیار زیاد داوران، مراجعین و بازدیدکنندگان همراه بوده است.
شایان ذکر است این رویداد مهم، همه ساله در محل برگزاری نمایشگاه های شهر نورمبرگ کشور آلمان برگزار می گردد و بعنوان یکی از قدیمیترین و مهمترین عرصه های بین المللی در زمینه ی نوآوری و اختراعات همه ساله پذیرای طرح های بسیاری از کشورهای مختلف جهان می باشد و دفتر فدراسیون مخترعین در جمهوری اسلامی ایران، تنها نماینده رسمی این رویداد مهم بین المللی در کشور می باشد.

لازم به ذکر است هفتاد و چهارمین دوره این رویداد در سال ۲۰۲۳ میلادی از تاریخ ۲ الی ۵ نوامبر در شهر نورمبرگ برگزار خواهد شد.

جهت مشاهده گالری تصاویر این رویداد بر روی “گالری تصاویر” کلیک کنید.