جمعه, 30 دی 776 17:37

صندلی هوشمند سرویس بهداشتی به کمک بیماران قلبی می‌آید

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌)

در آینده نزدیک به بیماران قلبی که از بیمارستان مرخص می‌شوند، صندلی‌های هوشمندی برای نصب بر روی سرویس‌های بهداشتی داده خواهد شد که کنترل آنی شرایط بدنی آنها را ممکن می‌کند.

این صندلی علائم حیاتی بیماران قلبی را هر بار که آنان بر رویشان بنشینند، کنترل کرده و در صورت غیرعادی تشخیص دادن شرایط، بلافاصله به طور خودکار پیام هشداری را برای پزشک فرد ارسال می‌کند.

این صندلی که توسط محققان مؤسسه فناوری راچستر در آمریکا تولید شده، مجهز به سیستم‌های الکتروکاردیوگرام، توپوگرافی و فالویتسیموگرافی است و با استفاده از آنها می‌توان ضربان قلب بیمار، فشار خون وی، سطح اکسیژن خون، وزن بدن و شرایط پمپاژ خون در قلب را بررسی کرده و اندازه گرفت.

این صندلی سرویس بهداشتی با استفاده از الگوریتم‌هایی خاص تمامی داده‌های دریافتی را تحلیل کرده و سپس مشخص می‌کند که آیا شرایط یک بیمار در حال بدتر شدن هست یا خیر. سرعت بالای تشخیص مشکل توسط صندلی مذکور می‌تواند جان بیماران را از مرگ نجات دهد.

بر اساس آمار موجود ۲۵ درصد از افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی تا ۳۰ روز بعد از مرخص شدن از بیمارستان کماکان با خطر بازگشت بیماری مواجه هستند و این اختراع منحصر به فرد مشکل یادشده را به طور جدی برطرف می‌کند.

 

منبع: خبرگزاری مهر

بازدید : 71
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

 

 

 

معرفی فدراسیون جهانی:

- معرفی
- اعضای فدراسیون
- هیئت رئیسه   

معرفی موسسه مخترعان:

- معرفی
- چارت سازمانی
- اهداف

  نمایشگاه ها:
- نمایشگاه های داخلی
- نمایشگاه های بین المللی

 عضویت در سایت

تماس با ما

تلفن:  02177639654

        02177634174

فکس: 02177622732