پنج شنبه, 17 شهریور 776 07:16

ربات آتش نشان به کمک امدادگران می آید

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌)

رئیس کمیته ملی ربوکاپ ایران گفت: با توجه به موفقیت آزمایش های متعدد بر روی ربات های آتش نشان ساخته شده در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، این ربات ها به زودی به خدمت گرفته می شوند و در عملیات ها کنار امدادگران قرار می گیرند.

مرتضی موسی خانی روز دوشنبه گفت: این ربات قابلیت ورود مستقیم به آتش بدون همکاری انسان در محیط را داراست که با نزدیک شدن به آتش و بررسی درست موقعیت به راحتی می تواند آن را خاموش و مهار کند.

وی خاطر نشان کرد: ربات آتش نشان یکی از ربات های فوق پیشرفته دانشگاه آزاد اسلامی قزوین است که با توجه به ضریب ایمنی بالا و قابلیت های مختلف در اطفای آتش در عملیات های آتش نشانی پس از تولید انبوه به خدمت گرفته شده و از بروز مشکلات برای آتش نشانان کاسته خواهد شد.

موسی خانی گفت: دانشگاه آزاد قزوین یکی از قطب های دانش رباتیک در ایران به شمار می آید که با توجه به قابلیت ها و ظرفیت موجود و با همکاری بیش از پیش مسئولان می تواند در سطح جهانی بدرخشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین خاطر نشان کرد: در سال جاری میلادی 9 مقام قهرمانی دستاورد رقابت های رباتیک جهانی برای کشور ایران بوده است که می توان این رتبه ها را به چندین برابر افزایش داد.

وی افزود: اگر صنعت ایران به فناوری رباتیک مجهز نشود با توجه به تحریم های روز افزون کشورهای خارجی در آینده ای نه چندان دور با صنعتی فرسوده و فلج روبرو خواهیم بود ولی می توان با تمهیدات به موقع از این مشکل جلوگیری کرده و کشور خود را با مکانیزه کردن و جهش ربات های هوشمند از هر لحاظ بیمه کرده و از رشد صنعتی برخوردار شویم.

 

منبع: ایرنا

بازدید : 140
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

 

 

 

معرفی فدراسیون جهانی:

- معرفی
- اعضای فدراسیون
- هیئت رئیسه   

معرفی موسسه مخترعان:

- معرفی
- چارت سازمانی
- اهداف

  نمایشگاه ها:
- نمایشگاه های داخلی
- نمایشگاه های بین المللی

 عضویت در سایت

تماس با ما

تلفن:  02177639654

        02177634174

فکس: 02177622732