دوشنبه, 09 خرداد 776 06:34

طراحی باتری هیبریدی که در چند ثانیه‌ شارژ می شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌)

دنیای آینده را خودروهایی تشکیل خواهند داد که برق و هیدروژن منبع اصلی تامین انرژی آنها خواهد بود و لذا تولید باتری هایی که بتوانند این دو نوع انرژی را عرضه کنند، بسیار حیاتی است.

پژوهشگران دانشگاه گلاسکو برای اولین بار موفق به طراحی یک باتری هیبریدی شده اند که با استفاده از نانومولکول های معلق در یک مایع قادر به تولید دو نوع انرژی یعنی انرژی برق و انرژی هیدروژن است.

یک مزیت خیره کننده دیگر این باتری آن است که شارژ شدن آن به تنها چند ثانیه و نه چند ساعت زمان نیاز دارد و همین امر اقبال به استفاده از خودروهای برقی و هیدروژنی را به میزان چشمگیری افزایش می دهد.

مهندسان شیمی از چند دهه قبل در تلاش برای تولید چنین باتری بوده اند که هم به سرعت شارژ شود و هم بتواند نیازهای گوناگون خودروهای برقی و هیدروژنی را پاسخ دهد.

باتری یادشده متشکل از دو مخزن پرشده از یک مایع سیال است که دو الکترود نیز در آنها وجود دارد و یک پوسته که در بین این دو الکترود قرار گرفته تبادل ین ها بین دو مایع و تولید برق را ممکن می کند.

شارژ کردن مجدد و چندثانیه ای این باتری با خالی کردن مایعی که قبلا مورد استفاده قرار گرفته و جایگزینی مایع تازه ممکن است و هر یک از نانومولکول های موجود در این باتری هم مانند یک باتری کوچک عمل می کنند.

 

منبع: خبرگزاری مهر

بازدید : 236
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

 

 

 

معرفی فدراسیون جهانی:

- معرفی
- اعضای فدراسیون
- هیئت رئیسه   

معرفی موسسه مخترعان:

- معرفی
- چارت سازمانی
- اهداف

  نمایشگاه ها:
- نمایشگاه های داخلی
- نمایشگاه های بین المللی

 عضویت در سایت

تماس با ما

تلفن:  02177639654

        02177634174

فکس: 02177622732