شنبه, 26 تیر 775 07:31

تولید پای مصنوعی هوشمند با قابلیت شناسایی عفونت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌)

اداره تحقیقات نیروهای دریایی ارتش آمریکا موفق به تولید نوعی پای مصنوعی شده که هم راحت تر قابل استفاده است و هم می توان از آن برای شناسایی موارد ابتلا به عفونت و همین طور فشار استفاده کرد.استفاده از پاهای مصنوعی موجود در بازار علیرغم پیشرفت های به عمل آمده ممکن است هنوز هم برای افراد معلول دردناک باشد و به علت فشارها و دیگر مشکلات موجب بروز عفونت در افراد شود.

از همین رو، پژوهشگران پای مصنوعی هوشمند و راحت تری تولید کرده اند که سرهم کردن و باز کردن بخش های تشکیل دهنده آن به سادگی ممکن است و همچنین کنترل و نظارت بر عملکرد آن برای شناسایی موارد ابتلا به عفونت یا وارد آمدن فشار با استفاده از تعدادی حسگر صورت می گیرد.

میزان سازگاری این پای مصنوعی در تماس با دیگر اجزای باقی مانده بدن معلول هم به طور آنی قابل کنترل است تا فشار زیاد باعث ضایعات بیشتر برای معلولان نشود. در تولید این اجزای مصنوعی از تیتانیوم هم استفاده شده و تعدادی حسگر زیستی نیز برای اندازه گیری دمای بدن، میزان pH و غیره در درون آن تعبیه شده است. انتقال این داده ها به تجهیزات پزشکی و الکترونیک به صورت بی سیم ممکن است. در حال حاضر تنها یک نمونه اولیه از این پای مصنوعی تولید شده است.

 

منبع: خبرگزاری مهر

بازدید : 307
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

 

 

 

معرفی فدراسیون جهانی:

- معرفی
- اعضای فدراسیون
- هیئت رئیسه   

معرفی موسسه مخترعان:

- معرفی
- چارت سازمانی
- اهداف

  نمایشگاه ها:
- نمایشگاه های داخلی
- نمایشگاه های بین المللی

 عضویت در سایت

تماس با ما

تلفن:  02177639654

        02177634174

فکس: 02177622732